De Revolutionibus

Przy okazji odwiedzin na Festivalu Conrada w Krakowie odkryliśmy dla Was kolejną księgarnię: De Revolutionibus. Books&Cafe. Na cafe nie mieliśmy czasu, bo spieszyliśmy się na spotkanie z Twardochem, ale szybki tour po nowoczesnych wnętrzach zrobił na nas piorunujące wrażenie.

Księgarnia działa przy ulicy Brackiej w XIX-wiecznym Pałacu Larischa (Wydział Prawa i Administracji UJ) dopiero niespełna miesiąc, więc nie każdy tytuł uda wam się tu kupić, ale ilość miejsca i działów każe wierzyć, że już lada chwila będzie to jedna z najciekawszych bibliofilskich lokalizacji w Krakowie.

W tej niezwykłej księgarni przestrzeń podzielona jest na jest sfery: „sacrum” i „profanum”. Między nimi kontuar i stoliki przy których można skonsumować świeżo kupione książki i popić świeżo parzoną kawą. Na styku dwóch światów ulokowano też książkowe nowości, półki z egzemplarzami podpisanymi przez autorów i to, co nas urzekło: dział z książkami polecanymi przez personel księgarni (znaczy, że personel czyta! :)) oraz pisarzy m.in Hellera, Brożka czy Nęcką.

Po prawej stronie od wejścia znajduje się sala Sacrum, a tam bogactwo pozycji z działów: Filozofia, Teologia, Umysł, Człowiek, Psychologia, Socjologia etc. Nowoczesne, jasne wnętrze uzupełniają technologiczne dodatki: ekrany na których wyświetlane są ciekawe wizualizacje i stanowiska komputerowe. Jako zatwardziali humaniści nie mogliśmy się napatrzeć na półki pełne smakowitych traktatów filozoficznych i interdyscyplinarnych zbiorów myśli mądrych ludzi. Wydalibyśmy tu majątek, gdyby nie to, że niestety żadnego nie mamy.

Po lewej, za częścią barową rozsiadła się spora sala Profanum, gdzie znaleźliśmy imponujący zbiór pozycji z działów rzadko spotykanych w kameralnych księgarniach: Biznes, Motywacja, Ekonomia, Kompetencje osobiste, Zarządzanie, Komunikacja, e-biznes, Techniki sprzedaży. Przy stolikach grupa młodych mężczyzn z ożywieniem dyskutuje nad laptopami, a nam z radości serce skacze, bo to znak, że miejsce, choć młode, już żyje i znajduje swoje miejsce na książkowej mapie Krakowa.

Kto zgadnie skąd wzięła się nazwa księgarni? Mała podpowiedź: w De Revolutionibus można zamówić np. „Astro Cappuccino”, „Milky Way” czy „Black Hole Mocca”. Jeśli jesteście ciekawi jej powiązań z kosmosem i niezwykłego klimatu panującego we wnętrzach koniecznie przy najbliższej wizycie w Krakowie odwiedźcie lokal na Brackiej. Nawet, jak będzie padał deszcz…

DSC_0666Revolutionibus. Books&Cafe

Kraków, ul Bracka 14

Godziny otwarcia:

Pon – Pt: 08:00-20.00

Sobota: 10:00-16:00

 

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “De Revolutionibus

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s