Jakiś czas temu odezwał się do mnie Krzysztof Zwirski z Krakowskiego Biura Festiwalowego z pytaniem o możliwość wykorzystania hasła „Książki Kupuję Kameralnie” do promocji lokalnych księgarń. Ucieszyłam się najbardziej. Raz, że ktoś gdzieś już wie, co robię. Dwa, że w końcu jest szansa na to, że księgarnie naprawdę staną się przedmiotem zainteresowania i dyskusji ludzi kultury.

Wprawdzie na drodze do realizacji koncepcja wykorzystania mojego hasła poległa pod cegłą (ostatecznie torbach promocyjnych pojawił się tekst: Kup Pan cegłę, albo coś cieńszego…), ale radość z zainteresowania Krakowskiego Biura Festiwalowego księgarniami pozostała.

W ramach zainaugurowanej dziś kampanii „Czytaj lokalnie!” organizatorzy przygotowali serię wywiadów z pracownikami i wyjątkowymi przyjaciółmi-bywalcami ośmiu krakowskich księgarń: De Revolutionibus, Bonobo, Massolitu, Pod Globusem, Lokatora, Ha!artu, Matrasu przy Rynku Głównym i antykwariatu Rara Avis przy ul. Szpitalnej. O tym, dlaczego warto odwiedzać i wspierać takie miejsca, opowiedzą min. Tomasz Pindel, Mateusz Pakuła, Zośka Papużanka, Ziemowit Szczerek, Wojciech Bonowicz i prof. Aleksander Krawczuk.

Wywiady będą ukazywały się w najbliższych tygodniach na stronie Miasta Literatury i na kanałach wybranych ogólnopolskich mediów, które uczestniczą w akcji. Ja już nie mogę się ich doczekać. Bardzo lubię, jak oddaje się głos księgarzom 🙂

12246735_10154329966174992_7093589807996286756_n

Ponadto kupujący min. trzy książki będą dostawali w partnerskich księgarniach wyjątkowy prezent: torbę zaprojektowaną przez znanego grafika Przemka Dębowskiego. Powodów, żeby odwiedzać krakowskie księgarnie jest wiele i bardzo fajnie, że ktoś postanowił mówić o tym głośno i, mam nadzieję, że komunikat dotrze nie tylko do stałych bywalców, ale zachęci też tych, którzy normalnie wolą kupować klikając w linki. Trzymam kciuki!

Do akcji dołączyły:

Bonobo – księgarnia podróżnicza

Bona Książka i Kawa

DeRevolutionibus Books & Café

Czuły Barbarzyńca  w Krakowie

Jak wam się podoba – sklep z książkami

Księgarnia Edukator

Księgarnia Jedynka

Księgarnia Hiszpańska Elite

KsięgarniaKorporacji Ha!art

Księgarnia Młoda i Muzealna

KsięgarniaPod Globusem

Księgarnia PWN w Krakowie

Książkoteka

Lokator Kawa & Książki

MassolitBooks & Coffee

Microscup

MOCAK Bookstore

Muza Salon Książki

Projekt powstał w ramach programu Kraków – Miasto Literatury UNESCO, realizowanego przez Krakowskie Biuro Festiwalowe.

www.miastoliteratury.pl

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s