Uf. Pierwszy Warszawski Weekend Księgarń Kameralnych za nami. Przez dwa dni zorganizowaliśmy w Warszawie ponad 50 wydarzeń okołoliterackich, a naszymi gośćmi byli m.in. Anna Dziewit – Meller, Dorota Sumińska, Marta Kijańska, Ola Cieślak, Grażka Lange, Małgorzata Halber, Łukasz Orbitowski, Wit Szostak, Jakub Żulczyk, Zygmunt Miłoszewski, Jacek Hugo-Bader, Grzegorz Kasdepke, Mikołaj Golachowski, Jan Bajtlik, Jaś Kapela, Piotr Socha i Antoni Libera. Wszystko udało się znakomicie! Frekwencja, jak to frekwencja była dość nieprzewidywalna. W związku z tym z możliwości wypicia kawy i pogadania face to face z Anią Dziewit – Meller czy Zygmuntem Miłoszewskim niemal nikt nie skorzystał (poza szczęśliwą księgarką i organizatorką), za to na spacerze śladami „Złego” Tyrmanda stawiły się tłumy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wszystkie dzieckowe wydarzenia: warsztaty, spotkania i czytania bajek. Wierne czytelniczki licznie przybyły tez na spotkanie z Jakubem Żulczykiem. Dużo zabawy było na youtube party („co to w ogóle jest?!”) z Łukaszem Orbitowskim. Granica dobrego smaku została kilka razy nagięta, ale nie pękła. Popularne wśród naszych gości były warsztaty dla dorosłych: w Antykwariacie Kwadryga z marmoryzowania papieru, a w Bookoffie z techniki fotograficznej mokrego kolodionu. Na obu mieliśmy komplet i sporo próśb o zorganizowanie kolejnych odsłon. Bardzo dobre recenzje zebrały oba spotkania z Mikołajem Golachowskim. Teraz wszyscy chcą jechać na Antarktykę!

Jak zwykle w przypadku takich wydarzeń w paradę weszły nam marsze, koncerty i obchody, które zdominowały w Warszawie ruch pieszy. Ale nie czujemy się zadeptani. Przeciwnie! Księgarze z Warszawskiego Kolektywu są ze swojego święta zadowoleni. A to najważniejsze 🙂

Osiągnięty  też został cel nadrzędny całego zamieszania, a więc to, żeby w mediach i na ulicy zaczęło się mówić o księgarniach. Księgarze zagościli na łamach TVP 2, Radiowej Jedynki, Trójki, Czwórki, RDC, Radia Kampus, Polskiego Radia24, Gazety Stołecznej, Dziennika Gazety Prawnej, Polityki, Pańskiej Skórki, O.pl, Reflektora i wielu, wielu innych. To bardzo ważne, żeby społeczeństwo zyskało czucie w swoich księgarniach i z tego zamieszania wokół WWKK2016 jesteśmy bardzo dumni.

Specjalne podziękowania należą się Miastu Stołecznemu za to, że jak rycerz na białym koniu wkroczyło i uratowało nasze święto przed finansową katastrofą. Otrzymaliśmy 25 tysięcy złotych polskich i obietnice wsparcia WWKK w przyszłym roku. Bardzo dziękujemy i obiecujemy przeskoczyć poprzeczkę bez draśnięcia w 2017 roku.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s