Jest w Warszawie taka księgarnia, która jest modna. Bywają tu piękni, młodzi i bogaci mieszkańcy miasta. Ale nie tylko oni. Chyba wypada tu bywać. No to i ja poszłam, żeby sprawdzić o co chodzi.

Super Salon mieści się przy ulicy Chmielnej, która w 2013 roku dość szumnie została ogłoszona „ulicą księgarń”. Teraz działa tam 6 lokali z książkami: księgarnia dziecięca Bullerbyn, psychologiczna Pełna Moc Słów, nowo otwarta księgarnia wydawnictwa Wytwórnia, Polska Księgarnia Narodowa, Super Salon, Antykwariat pod Liściem i… punkt odbioru Bonito.pl. Cieszy fakt, że większość z nich lubi się i ze sobą współpracuje. Również w ramach Kolektywu Księgarzy Kameralnych. /erotica

Super Salon jest niewielki i bardzo jasny. Księgarnia specjalizuje się w zagranicznych wydawnictwach albumowych (design/sztuka/kulinaria/fotografia/erotica), czasopismach i designerskich artykułach papierniczych, ale znajdziecie tu też reportaże i literaturę polskojęzyczną. Można tu wydać małą fortunkę jeśli się ją posiada. Tym bardziej, że księgarze są tu również super super (cześć Justyna!). Zawsze można pogadać, dowiedzieć się co nowego dzieje się w świecie piękna i powąchać super nowości.

Jest to jedyne miejsce w Warszawie, gdzie można kupić magazyny z całego świata: Monocle, The Escapist, The Gentlewoman, Fantastic Man, The Travel Almanac, Usta, Toiletpaper, Document Journal, Lula, Protein i wiele, wiele innych. Każdy, kto ma jakieś fiksum dyrdum znajdzie tu coś dla siebie. Mają tu też wspaniały wybór albumów, mądrych i pięknych książek i, co szczególnie zgubne dla portfela, wysmakowanych notesów, kalendarzyków i innych nieprzydatnych w erze cyfrowej gadżetów.

Super Salonowi nie trzeba robić promocji, bo na samym Facebooku ma ponad 10 000 fanów i w stolicy chyba każdy słyszał ich super nazwę. Więc ja was po prostu delikatnie skieruję w stronę zaułku na Chmielnej. Sami sprawdźcie, czy dacie radę niczego tam nie kupić.

Super Salon

Chmielna 10

pon-sobota 11.00 – 19.00

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s