Z prawdziwą przyjemnością piszę te piękne słowa: POWSTAJE PIERWSZY PRZEWODNIK PO KSIĘGARNIACH KAMERALNYCH W POLSCE! Dla wielu rzecz całkowicie niepotrzebna i na wskroś hipsterska, a dla mnie i księgarzy cudowna i zwiastująca zmianę.

Przewodnik obejmie 25 najciekawszych księgarń w Polsce. To mało, ale to dopiero początek. Wierzę, że powstaną dalsze części. Potraktujmy to jako pilot serii 🙂

Niewielka i poręczna książeczka obejmie księgarnie z Warszawy, Krakowa, Poznania, Wrocławia, Trójmiasta, Lublina, Łodzi, Szczecina, Cieszyna, Krosna, Płocka, Opola, Choszczna, Sandomierza, Brzegu Dolnego, Katowic, Koluszek, Krynicy Zdrój, Katowic, i Gliwic. Do każdej z nich pojedzie fotograf i każda z nich zostanie opisana z uwagą i miłością, bo każda z nich na to zasługuje. Książka nie będzie niestety na razie sprzedawana, bo całość finansuje z programu Partnerstwo dla Książki Instytut Książki i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Traktujemy ją jako „wizytówkę” polskich księgarń kameralnych, która ukaże się w nakładzie 2000 egzemplarzy i trafi do księgarzy, dziennikarzy, pisarzy i innych osób, które są zainteresowane losem księgarń kameralnych. Część z nich na pewno rozdamy w konkursach, więc bądźcie czujni!

Jeśli będzie taka potrzeba zrobimy dodruk i wpuścimy go do sprzedaży, bo może na przykład ktoś jednak będzie chciał ją mieć na półce. Chciałby?

Okładkę przewodnika projektują Fajne Chłopaki, zdjęcia robi Tomasz Mateusiak, a teksty redaguję ja – Anna Karczewska. Całość powinna być gotowa jesienią. Trzymajcie rękę na pulsie.

Reklamy

2 uwagi do wpisu “Przewodnik po najciekawszych księgarniach w Polsce

 1. Tutaj, na swoim blogu o Cieszynie zamieściłem kilka zdjęć fasady kawiarni „Kornel i przyjaciele” przy ulicy Sejmowej, byłem tam na kilku spotkaniach. Klimat tego miejsca jest niesamowity.

  Link: https://tesinblog.wordpress.com/2017/06/21/kawiarnia-literacka-kornel-i-przyjaciele-w-cieszynie-na-ul-sejmowej-gustowna-i-ciekawa/

  Tutaj natomiast są zdjęcia ze spotkania autorskiego. „Góra Tajget” Anna Dziewit-Meller. Spotkanie autorskie w kawiarni „Kornel i przyjaciele”. 25 V 2016.

  Link: https://tesinblog.wordpress.com/2017/03/14/gora-tajget-anna-dziewit-meller-spotkanie-autorskie-w-kawiarni-kornel-i-przyjaciele-25-v-2016/

  I wystrój kawiarni.

  Link: https://tesinblog.wordpress.com/2017/03/14/jedno-ze-spotkan-autorskich-w-kawiarni-kornel-i-przyjaciele-na-ul-sejmowej-w-cieszynie/

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s