Prawdziwe księgarnie są instytucjami kultury! Są miejscami spotkań, inspiracji i rozmów. Kupowanie w nich książek to proces, nie transakcja. Chcemy pokazać Wam, co możemy zaoferować naszym gościom i może, przy okazji, zachęcić kilka osób do sięgnięcia po książki.

Pierwszy Warszawski Weekend Księgarń Kameralnych odbędzie się 4 i 5 czerwca w Warszawie. Wśród gości znajdą się pisarze, ilustratorzy, tłumacze i filmowcy. Spotkać się będzie min. Annę Dziewit – Meller, Dorotę Sumińską, Martę Kijańską, Olę Cieślak, Grażkę Lange, Łukasza Orbitowskiego, Wita Szostaka, Jakuba Żulczyka, Zygmunta Miłoszewskiego, Jacka Hugo-Badera, Grzegorza Kasdepke, Mikołaja Golachowskiego, Jana Bajtlika, Jasia Kapelę i Antoniego Liberę. Poza klasycznymi spotkaniami autorskimi i dyskusjami o książkach na gości czekają m.in. kameralny koncert trio Marcina Świetlickiego „Najprzyjemniejsi”, aukcja obrazków „Bohater” Małgorzaty Halber, puszczanie muzyki z Łukaszem Orbitowskim, gawęda literacka z Witem Szostakiem, warsztaty z marmoryzowania papieru, odsłonięcie neonu, gra miejska dla dzieci, speed dating z artystami czy wieczorna impreza taneczna. W programie jest ponad 50 wydarzeń, które odbędą się w 25 księgarniach w Warszawie.

Lokalizacje: Antykwariat Kwadryga, Art Bookstore CSW Zamek Ujazdowski, Art Bookstore Królikarnia Cafe, Badet Ursynów, Badet Wilanów, Bagatela na pięterku, Bajbuk, Bęc Zmiana, Bullerbyn, Cookoff, Czuły Barbarzyńca na Piwnej, Jak wam się podoba, Księgarnia Artystyczna Bookoff w MSN, Księgarnia Artystyczna w Zachęcie – Narodowej Galerii Sztuki, Księgarnia Czarnego, Księgarnia Dwie Siostry, Księgarnia Fotograficzna Bookoff, Księgarnia na Pradze, Księgarnia na Tłomackiem, Księgarnia Warszawska, MiTo, Radio Telewizja, Super Salon, Tarabuk i WilaBuki.

Kompletny program do pobrania:

WWKK_Sobota_04.06

WWKK_Niedziela_05.06

Szczegóły wydarzeń na Facebooku i w aplikacji Briefly.

Partner:

ZNAK_PROMOCYJNY_FC_PL-01

Patroni medialni:

CJG_logotyp_pion_biale tloopl-logo-red

Przyjaciele:

logo briefly

 

Reklamy